poniedziałek, 10 września 2012

Kremowiec z owocami - stary wypróbowany przepis

gośka
Jest to bardzo smaczny tort kremowy z owocami, oryginalny, nie jest trudny w przygotowaniu, a najważniejszą zaletą tego ciasta jest to, że  można go przyrządzać w lecie, gdy są świeże owoce, np truskawki, maliny, poziomki lub czarne jagody, a w zimie ananasy lub brzoskwinie z puszki.
 Przygotować następujące składniki:
-  1 1/2  kostki masła,
-  1 1/2  szklanki mleka,
-  25 dkg cukru pudru,
-  cukier waniliowy,
-  10 dkg mąki,
-  3  żółtka,
-  sok  z 1/2  cytryny,
-  kilka kropli zapachu np rumowego
-  2 galaretki , ( mogą być różne )
-  biszkopty, lub  moje ciasto z białek.
Utrzeć 3 żółtka  i powoli dodawać mąkę i ok. 1/2 szklanki mleka. Resztę mleka zagotować i wlać roztarte żółtka, ciągle mieszając, ugotować tak jak budyń.  Krem musi być gęsty. Pozostawić do ostygnięcia,( można wstawić do zimnej wody.)
Utrzeć masło z cukrem pudrem i ewentualnie waniliowym i do tego powoli dodawać ostygnięty krem i sok z cytryny, ciągle mieszając. Można, jak kto lubi, dodać kilka kropli zapachu rumowego.
Na dno dużej tortownicy ułożyć pokruszone biszkopty, lub upieczone wcześniej mojeciasto z białek . Zużywa się wtedy  3 niewykorzystane białka.
Na to położyć połowę masy, na to warstwę owoców, resztę masy, a na nią jeszcze raz warstwę owoców.
Wstawić do lodówki, żeby zastygło.
Zrobić 2 galaretki. Po ostudzeniu zalać krem 1 galaretką, wstawić do lodówki, a jak zastygnie drugą  galaretką. Ładnie wyglądają różnokolorowe galaretki,  np jedna w kolorze owoców, czerwona,  żółta,  pomarańczowa, a druga zielona - agrestowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz