poniedziałek, 13 sierpnia 2012

Kanapka – prosta przekąska na imprezę

Organizując imprezę dla rodziny lub przyjaciół nie możemy zapomnieć o zaplanowaniu odpowiedniego menu dla gości. Ta, z pozoru prosta sprawa może przysporzyć nam wielu problemów. Poniżej podpowiem, jakie przekąski na pewno sprawdzą się na każdym przyjęciu.

Planując imprezowe menu należy wziąć pod uwagę nie tylko okazję oraz charakter przyjęcia, ale również warto znać gusty kulinarne naszych gości. Może się bowiem okazać, że część osób jest wegetarianami, dlatego dużym nietaktem byłoby serwowanie wyłącznie potraw mięsnych. Warto również dowiedzieć się, czy pośród zaproszonych gości nie ma osób, które są uczulone na pewne grupy produktów lub z innych powodów nie mogą ich spożywać.
Doskonałym pomysłem na przekąskę będą kanapeczki. Ich Największym atutem jest to, iż możemy je przyrządzić na wiele różnych sposobów i praktycznie każdy dodatek będzie świetnie pasował.
Kanapeczki na imprezę możemy dekorować w dowolny sposób. Do wyboru mamy takie dodatki, jak majonez, ketchup, musztarda, przyprawy i warzywa. To, w jaki sposób je ozdobimy zależy już od naszej wyobraźni oraz dostępnych produktów.
 Warto również uwzględnić w menu najmłodsze grono gości. Dorośli często przychodzą na imprezę ze swoimi pociechami, dlatego warto również dla nich przewidzieć odpowiednie przekąski. Przygotowując kanapki dla dzieci unikajmy pikantnego dressingu. Możemy natomiast jako dodatku użyć konfitury owocowej, kremu czekoladowego lub delikatnego serka z chudą wędliną.  
 W przypadku dłuższych imprez warto do menu wprowadzić ciepłą przekąskę. Zarówno dzieciom, jak i dorosłym z pewnością zasmakują ciepłe tosty z serem i wędliną, które mogą z powodzeniem zastąpić lekki obiad.
Dobrą alternatywą dla ciepłych kanapek w postaci tostów, czy grzanek jest tortilla, czyli przekąska przyrządzana z cienkiego placka naleśnikowego, w który zawijamy dowolne dodatki, jak na przykład kawałki mięsa, tuńczyka, ser żółty oraz warzywa.Tortilla jest ciekawym pomysłem na smaczną i sytą przekąskę, którą można podawać zarówno podczas przyjęcia rodzinnego, jak i w czasie imprezy z przyjaciółmi.
Irena Zobniów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz