wtorek, 14 sierpnia 2012

Kanapka w kilku odsłonach

Od dziecka była dla nas podstawowym posiłkiem na śniadanie i kolację. Dla większości z nas kanapka to pieczywo z dodatkiem w postaci sera, wędliny i warzywa, jednak współcześnie istnieje praktycznie tyle jej odmian, ilu ludzi ją spożywających.

Zazwyczaj pomysł na kanapki rodzi się w momencie, gdy zajrzymy do naszej lodówki. Dodatki, jakie w niej znajdziemy decydują o tym, jak będzie wyglądała nasza kanapka oraz co będzie zawierała.Z reguły śniadanie zjadamy w pośpiechu, dlatego nie przywiązujemy jednak zbytnio wagi do tego, jakich dodatków użyjemy do jego przygotowania. Dla wielu z nas błyskawicznie zjedzona kanapka z serem to cały nasz poranny posiłek, jednak są również tacy, dla których pierwszy posiłek jest jak rytuał – starannie przygotowany i spożywany w spokoju i rodzinnej atmosferze.
Kanapki są doskonałym pomysłem na przekąskę pomiędzy posiłkami, ale także idealnie prezentują się na stołach podczas spotkań rodzinnych, czy jako poczęstunek w trakcie imprez z przyjaciółmi. Są szybkie w przygotowaniu ,a do ich spożycia nie potrzebujemy dodatkowych naczyń czy sztućców.
Ogromną popularnością cieszą się tartinki – niewielkich rozmiarów, pięknie udekorowane kanapeczki na imprezę z wykwintnymi dodatkami w postaci kawioru, łososia, czy oliwek.
Ciekawą odmianą tradycyjnych kanapek są grzanki. Są to opiekane w tosterze lub opiekaczu kromki chleba, chrupiące i aromatyczne, a przede wszystkim ciepłe. Doskonale smakują nawet z samym masłem, które pod wpływem ciepła rozpuszcza się delikatnie na powierzchni grzanki. Wielu z nas spożywa je posmarowane konfiturą lub miodem.
Wydawać by się mogło,iż tak banalny i prosty w przygotowaniu posiłek to nic nadzwyczajnego. Jednak rzeczywistość pokazuje, iż odrobina wyobraźni może ze zwykłej kanapki zrobić oryginalny i niezwykle smaczny posiłek nawet dla najbardziej wybrednych smakoszy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz